Idén is a Nemzeti ünnepünkön került megrendezésre az amatőr szezonnyitó Tamási Hegyi Kupa.

A versenyt a Tamási Kerékpársport egyesület rendezi meg minden évben. A pálya nem hosszú, 16 km, a Szakályi benzinkúttól egy hullámos útvonalon jutnak el a versenyzők a Tamási szőlődombok tetejére. Az utolsó 1,5km adja a verseny színét, itt egy 10-12%-os részeket is tartalmazó szerpentines emelkedő található.

Idén az időjárás ismét tréfás kedvében volt, a verőfényes napsütés mellé erős, néha viharos szél társult. A pálya teljes hosszában „pofaszélben” tekertek a versenyzők.

Csaptunk színeiben idén hárman indultak. Dr. Takács Ádám, Péter-Lichtenberger Ábris és Szél Gábor.

A verseny menetét az erős szél határozta meg, folyamatosan voltak próbálkozások, de a szél miatt néha csak 27-28km/h-val haladt a mezőny.

A mezőny jelentős része egyben érkezett meg a szőlőhegyhez, így a végeredmény az utolsó 1,5 km-en dőlt el.

Csapatunk versenyzői igen eredményesen szerepeltek.

dr. Takács Ádám a kategória első helyén végzett és abszolútban is jól szerepelt, a 12-ik helyen futott be.

Péter-Lichtenberger Ábris élete első országúti versenyén vett részt, és rögtön az U13-as korosztályban az első helyen végzett! Az abszolút eredménye is figyelemre méltó, az ötödik helyet szerezte meg!

Szél Gábor a kategória harmadik helyén végzett.