Még leírni is furcsa, az év első versenye 2020. június 27. Sajnos az idei évet minden szempontból átrendezte egy picike, láthatatlan vírus a COVID-19.
Az életünk lassan visszakerül a normális kerékvágásba, így újra megrendezhetőek kerékpáros és triatlon versenyek.

Az idei szezont így már a nyár közepén Kaposváron az eXtremeMan sorozat első állomásaként egy Triatlon versennyel kezdtük.
Az eXtremeMan sorozat első állomása az idén a veszélyhelyzet miatt Székesfehérváron elmaradt.

Az olimpiai távú triatlon versenyen 1500 m úszás, 40 km kerékpározás és 10 km futás várt az indulókra.

Az Olimpai távú versenyen első alkalommal indultunk K3 SE Kaposvári Kerékpáros Klub Egyesület színeiben, váltóban. Egyesületi csaptunk a váltók között az első helyen végzett!

A kitűzött cél 2:30 óra volt. Ezt sikerült teljesíteni, a teljes időnk a depókkal együtt 2:23 lett

Az úszás a 23 fokos Desedában, a 40 km-es kerékpáros pályát Kaposfüred, Szárító és Toponár között pályát jelöltek ki a szervezők, összesen 300m szintet tartalmazó 4x10km zárt pályán került lebonyolításra, a teljes távon összesen 12 fordítóval 90 fokos kanyarral ami sok megállással és megindulással járt, a futópálya Kaposfüredi oldali kerékpárúton volt 4×2,5 km.

Nagyon örülünk az eredménynek, váltóban 1. helyen ért ki az úszónk Ács Tamás (25:06 perc 1:41/100m), a kerékpáron ifj. Lőrincz Ferenc (1:10 óra 34 km/h átlag, NPower 241watt) első helyről indult és sikerült az első helyet megőriznie, futáson Nádasdi Eszter (44:22 perc 4:27/km) gyönyörű futással szintén az első helyen végzett.

Így meg lett váltóban az összetett 1. helyünk.

Köszönjük mindenkinek a szurkolást!

K3 SE eXtremeMan csapata váltó 1. hely – 02:23:26
Ács Tamás (1,5 km úszás 25:06 váltó 1. hely)
Ifj Lőrincz Ferenc (40 km kerékpár 1:10 váltó 1. hely)
Nádasdi Eszter (10 km futás 44:21 váltó 1. hely)

Találkozunk jövőre ugyanitt, 2020 augusztus 8-án pedig Nagyatádon az ExtremeMan teljes távú triatlonversenyen, ahol szintén K3 SE Kaposvári Kerékpáros Klub Sportegyesület színeiben versenyzünk, hiszen az “Út maga a Cél”!