Másodszor került megrendezésre Lengyeltótiba BÚI Kerékpárverseny – Peloton időfutam.
Végre egy verseny, ami miatt nem kell korán kelni! A verseny előtt ennek örültünk a legjobban.
De nagyon meglepődtünk!
Egy nagyon profin megszervezett, és lebonyolított időfutamot rendezett a Balatoni Úszóiskola és Szabadidő Sport Egyesület.
A szervezők egy 10km hosszú pályát jelöltek ki Lengyeltóti és Szőlősgyörök között. A teljes pályán útzár volt, tehát zéró forgalomban lehetett falni a kilométereket.
A rajtoltatás színpadról, megfogó emberrel, az aszfalt végig új, kátyú mentes. Kicsit furcsa is volt hogy lehetett végig leszegett fejjel tekerni. A pálya nagyon cseles, a szint rajzokon majdnem síknak néz ki, de igazából egy mini hullámvasút vagy fel vagy le tekersz, sík nem nagyon van benne.
Nagyon jó volt végre ilyen körülmények között versenyzeni!

Az idei kevés verseny miatt csapatunkból többen is úgy döntöttek, hogy kipróbálják az időfutam műfajt, még ha normál országúti kerékpárral is.

Korcsoporttól függően 10 vagy 20 km várt az indulókra, a 10 km-es távon egy kör, a 20 km-es távon pedig két kört kellett megtenni. A két körön összesen 3 fordító volt.

Péter-Lichtenberger Ábris U13-as korcsoportban.
Szél Gábor Master II korcsoportban.
Varga Anita, Ifj Lőrincz Ferenc, Knézics Attila, és Szerencsés József pedig Master III korcsoportban.

Elsőként Ábris rajtolt el, jól ki hajtotta magát, 15p 20s alatt abszolválta a 10 km-es távot, ezzel kategóriában és abszolútban is második helyen végzett!
Ezzel az eredménnyel U15-ös korcsoportban mindenkit megvert!

A 20 km-es távon Gábor rajtolt elsőként, 28p 29s-es idővel abszolút hetedik, és kategória harmadik helyen végzett.

Master III korcsoportban Anita, Feri, Ati és Joci pár perc különbséggel rajtoltak.
Anita, Ati és Joci időfutam versenyen elsőbálozók voltak, korábban soha nem indultak még TT-n.
Kíváncsiak voltak milyen is ez! Ezért sima országútival indultak.
Feri már gyakorlottabb időfutamozó, főleg triatlon versenyek miatt.

Feri új 20 perces FTP-t tekerve, 31p 38-as idővel a kategória ötödik helyén végzett.
Jocinak tetszett a TT, 31p 55-ös idővel a kategória hatodik helyén végzett.
Atinak annyira nem jött be az időfutam, de azért végignyomta, ezzel a kategória nyolcadik helyén végzett.

Anita a hölgyek között 33p 52s-es idővel, kategóriában az első helyen futott be, de abszolútban is jól szerepelt, az ötödik helyen végzett.