Az idei triatlon szezont az eXtremeMan sorozat első állomásaként a Székesfehérváron megrendezett versennyel kezdtük.
Az olimpiai távú triatlon versenyen 1500 m úszás, 40 km kerékpározás és 10 km futás várt az összesen 174 egyéni és csapat indulóra.

A verseny ideális időjárás mellett 21°C-ban került megrendezésre. Az úszás a 23 fokos csónakázó tóban 2x750m kör volt, a 40 km-es kerékpáros pálya 8x5km körön nagyon technikásra sikerült, körönként 12 fordítóval és 90 fokos kanyarral, így összesen 60 lassítás és gyorsítás várt a versenyzőkre síkon, zárt pályán, a futópálya csónakázó tó körül szintén 5x2000m kör volt.

A versenyen második alkalommal indultunk az egyesület színeiben, váltóban.
2020-ban az eredeti időpontban a covid miatt elmaradt versenyt Kaposváron rendezték meg melyen az  egyesületi csaptunk (Ács Tamás, ifj. Lőrincz Ferenc és Nádasdi Eszter) a váltók között az első helyen végzett 02:23:26 idővel.

Az idén a kitűzött cél ennek az időnek a megjavítása volt. Ezt sikerült teljesíteni, a teljes időnk a depókkal együtt 2:11:38 lett  (tavalyi időnkhöz képest 12 percet jobb idővel!)

Az úszónk abszolút legjobb idővel jött ki a vízből, 5 perccel későbbi rajttal utolérve a férfi egyéni versenyzők zömét, így a bringát még viszonylag üres pályán kezdhettük meg az egyéni Top versenyzők között, ahol tovább javítottunk, végül a futónk egyéni csúccsal, gyönyörű futással hozta be a csapatot a váltó 1. helyen, egy körrel lekörözve a 2. helyezett váltót, a versenyben mért 174 időből az abszolút 6. helyen a csapatunkat.
Így meg lett váltóban az összetett 1. helyünk.

Köszönjük mindenkinek a szurkolást!
Köszönjük Tóth Gábor és Naszódi Zsolt edzőinknek a professzionális felkészítést, Vass Bence dietetikusnak pedig az étrendet!

K3 SE eXtremeMan csapata váltó 1. hely – 02:11:38
Spilleman Ádám (1,5 km úszás 18:37, 1:15/100m)  váltó 1. hely, abszolút 1. úszó
ifj. Lőrincz Ferenc (40 km kerékpár 01:05, 37,1 km/h, NP 255w) váltó 1. hely, abszolút 6. bringa idő
Kruska Zsuzsanna (10 km futás 45:49, 4:35/km) váltó 1. hely, női abszolút női 4. idő