Július 25-26-án a Tamási Kerékpáros Napok keretein belül idén harmadik alkalommal rendezték meg az országúti Utánpótlás Országos Bajnokságot valamint a Pályakerékpáros Utánpótlás Bajnokságot.

Egyesületünket utánpótlás reménységünk Péter-Lichtenberger Ábris képviselte.

Ábrisék beszámolója az pálya utánpótlás OB-ról:

Pénteken a pályán voltunk érdekeltek 200,500,1000 méteres álló rajtos versenyen.
Sajnos nem tudtunk lemenni előtte gyakorolni,de így is sikerült egy harmadik helyet elcsípni 200 méteren.
500 méteren az ötödik, 1000 méteren pedig 4. helyezést ért el Ábris.

Ábrisék beszámolója az pálya mezőny OB-ról:

Másnap következett a mezőny OB, Tamási-Nagykónyi-Iregszemcse-Tamási útvonalon kisebb emelkedőkkel. Több mint 30-an vágtak neki az 56 kilométeres távnak.

Nem volt nagy iram, néha voltak szökési kísérletek, de senkit nem engedett el a mezőny. Az utolsó emelkedőn ketten eltávolodtak kb. 40 méterre, Ábris erre a támadásra egy kicsit későn reagált. Négyen üldözték az elől lévőket, de nem sikerült utolérniük őket így következett a sprint hajrá a harmadik helyért. Sajnos nem lett meg a dobogó, negyedik helyet szerezte meg Ábris.

Idén lépett egy korosztállyal feljebb, Ő a legfiatalabb az U15 korosztályban (novemberben lesz 13 éves) így nagyon elégedettek voltunk a hétvégi teljesítményével!