Hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Balaton-felvidék egyetlen mountain bike versenye a Balaton MTB Maraton, amely a Top Maraton sorozat második állomása is volt egyben.
A verseny helyszíne Balatonfüred, ahol most a változatosság kedvéért nem csak a Balatonban, hanem a partot övező „hegyek” forróságában és porában is lehetett fürödni.
Két távon 30 km és 50 km-en várták az indulókat.
A héten megérkezett melegfront miatt a 36 fokos hőség már 11:00-órai rajtnál a versenyzők „hűséges” társa volt, s végig kísérte őket a teljes távon.

Egyesületünket a versenyen Varga Anita és Antal Tamás képviselte.

Anita kategóriájában az első helyen érkezett a célba, cirka 10 perccel korábban, mint az egyébként országúti versenyeken is rivális második helyezett sporttársa. Eredménye a 32 fős női mezőny 8. helyére volt elegendő.
Tamás kategóriájának középmezőnyében a 18-ik helyen teljesítette a távot.