Magyarország egyik leghosszabb amatőr kerékpár versenye, a nagy múlttal rendelkező Tour de Pelso. A Balatont megkerülő, 200 kilométeres versenyt idén 17.-ik alkalommal rendezték meg.
A verseny fénye az elmúlt években ugyan megkopott egy picit, de még mindig több százan vesznek rajta részt.
A tókerülő verseny nehézségét a hosszú táv és általában a június elején beköszöntő meleg adja.
200 kilométeren már oda kell figyelni az evésre, ivásra, erőbeosztásra.

Egyesületünkből idén Knézics Attila és Szerencsés József vágott neki a 200 kilométeres távnak.
A srácok elsődleges célja az UCI Gran Fondo World Championsip (UCI országúti kerékpáros maratoni világbajnokság) való kvalifikáció volt.
Idén elsőként itthon is lehetővé vált a kvalifikáció, az versenyen az MKSZ által kiadható szabad kártyákból 5 darab került a győztesek között kiosztásra.

Ati és Joci végig nagyon szépen helyezkedtek, a győztes szökésbe és az őket üldöző csoportba sajnos nem tudtak bekerülni, de végig a kb. húsz fős főmezőnyben tekertek.
A sprint Atinak sikerült jobban, végül abszolút 19-ik helyen haladt át a célvonalon, ami a korcsoportja első helyét jelentette!

Joci egy másodperccel később érkezett meg, ezzel az abszolút 22-ik, és korcsoportjában a harmadik helyen érkezett meg!