A nagy hagyományokkal rendelkező eXtremeMan Nagyatád triatlon verseny portfóliója, idén újabb versenyszámmal bővült.
A verseny kerékpáros pályáján a triatlon versenyzők előtt, időfutamot rendeztek.
Már ez is megszokottól eltérő, hiszen igazából egy betétfutamról van szó, de hogy igazán kikerüljünk a komfort zónánkból, a táv 92km! Ez már inkább egy mezőnyverseny távja, csapat időfutamot sem nagyon rendeznek ilyen hosszan.

A hosszabb etap mellé, az időjárás is úgy döntött még egy picit nehezíti az indulok dolgát!
Nagyatádi eXtremeMan egyik védjegye, a rekkenő hőség, minden évben a verseny napján nagyon meleg van. Idén ez nem így történt! Egész délelőtt esett az eső, csak délutánra szakadozott fel részben a felhőzet, a hőmérséklet 10 óra körül, kellemes 14 fok volt!

Egyesületünkből többen is nekivágtak a távnak:
• Halász Mónika
• Szél Gábor
• Szerencsés József

Móni nem időfutam kerékpárral indult, ennek ellenére a szakadó esőben közel 35km/h-s átlagot tekert, ezzel hölgyek között az abszolút első helyen végzett.

Jocinak nagyon megtetszett az időfutam szakág, idén egyre több ilyen versenyen indul. Nagyon szép, egyenletes tempóval haladt végig, ezzel az abszolút ötödik helyen végzett.

Gábor nem szereti az esőt, ennek ellenére kimaxolta a versenyt, a 92km-es távon 42,3 km/órás átlaggal az abszolút első helyen végzett.

A versenyen korcsoportos értékelés nem volt.