Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Klub szervezésében, idén harminckettedik alkalommal került megrendezésre az egyik legnehezebb itthoni amatőr időfutam verseny.
Idén teljesen új pályát jelöltek ki a szervezők, Tarján és Gyermely között. Az új pályában egy méter sík rész nincsen, végig egyenetlenül hullámos, néhol 16%-os részeket is tartalmazó útszakasz.
A korábbi évekkel ellentétben április közepén igazi nyári időjárás, közel 28 fokos melegben kellett teljesíteni a 20 km-es pályát.
A versenyen közel 150-en indultak el!

Egyesületünkből hárman indultak:
• Pohner Gréta
• Somogyi Gergely
• Szél Gábor

Gréta idén tér vissza az időfutam versenyekre, ennek ellenére nagyon szépen versenyezve a korcsoportjának harmadik helyén ért célba!
Gergő abszolútban és korcsoportban is dobogó esélyes volt, de sajnos az áprilisi nagy meleget nem viselte jól, ezért nem tudta a tőle elvárt teljesítményt nyújtani. Korcsoportja kilencedik helyén végzett.
Gábor pénteken még Horvátországban versenyezett, ezért a versenyre inkább edzésként tekintett, korcsoportja hatodik helyén végzett.